ISKOLA
Csatlakozz hozzánk!
ISKOLAI NAPTÁR 2024/25 TANÉV
ELSŐ FÉLÉV
MÁSODIK FÉLÉV
KÁRPÁT-MEDENCE FÖLDRAJZA
Rendkívül fontosnak tartjuk, hogy azok a gyerekek, akik Amerikában születtek és ritkán láthatják az anyaországot, megismerjék annak földrajzát és történelmét. Tisztában legyenek azzal, hogy honnan származnak.
KÉZMŰVES FOGLALKOZÁSOK
Célunk a kárpát-medencei magyar kultúra és hagyományok megismertetése, szokásokban, nyelvi kincsekben, kézművességben, de még az ételekben is átadni mindazt, amelyet „magukkal hoztunk”. A foglalkozásaink középpontjában mindig a gyerekek állnak. Legfőbb törekvésünk az ő érdeklődésük felkeltése, számukra élvezhető, ám tudásanyaggal bőven ellátott programok kivitelezése.
MAGYAR NÉPHAGYOMÁNYOK
A népművészet fő ágai a népköltészet, a népzene, a néptánc, a népviselet, valamint a népi díszítőművészet, melyeket a nép a saját hagyományai és szükségletei alapján alkot meg.
A magyar ember benne él a természetben, a népművészeti alkotásokban jelen vannak az ember-, növényi-, állati-, és mértani ábrázolásokat, amelyek szimbolikus jelentést hordoznak.
A népművészet eszközkincsei tájegységenként, népcsoportonként változnak, és rendkívüli mintaviláguk szinte kifogyhatatlan. Ezeket szeretnénk átadni a gyerekeknek.
MAGYAR ÍRÁS ÉS OLVASÁS
A magyar nyelvtanulást a magyar ABC elsajátításával kezdjük. Azoknak, akiknek már jól megy az olvasás, a szövegértelmezést és ehhez kapcsolódó logikai feladványokat adjuk feladatul. Emellett minden órán fejlesztjük kis tanulóink íráskészségét is, különböző leckékkel.
HAGYOMÁNYŐRZÉS
Gondot fordítunk arra, hogy folyamatosan bővítsük népviselet készletünket, amelyeket a fellépések során viselhetnek a gyermekek.
MAGYAR NYELV OKTATÁSA
Az oktatási programban szerepel a magyar írás és olvasás, a magyar néphagyományok, a Kárpát-medence földrajza, történelme, játékokkal és kézművességgel kiegészítve.
KÖZÖSSÉG ÖSSZEFOGÁSA
A változatos programkínálatok, táborok, előadások, közös kirándulások es kulturális események mind a közösség sikeres működését, fejlődését bizonyítja.