MAGUNKRÓL
A Dél Floridai Magyar Gyermek Klub több mint 15 éves működése folyamán szülők és önkéntesek vállalták a programok szervezését, lebonyolítását, valamint oktatási programok vezetését.
A Dél Floridai Magyar Gyermek Klub (South Florida Hungarian Kids Club) 2009 májusában alakult meg, amikor motivált és elhivatott szülők elhatározták, hogy megszerveznek egy közösségi magyar programot.
Az első alkalmat újabb és újabb követte, mely rövid időn belül 127 családot mozgatott meg, akik azóta is motivált látogatói a Klub rendezvényeinek.
Az alapítók elsődleges célja a magyar nyelv, kultúra és hagyományok megismertetése volt, melyet rövidesen követett a vasárnapi iskola gondolata. Bár az szervezet korábban is működött, jelenlegi formáját 2015-ben vette fel, amikor az amerikai oktatási rendszerhez igazodva megalakult a Dél Floridai Magyar Gyermek Klub, mint non-profit szervezet.
Létszámát tekintve közel negyvenen látogatják rendszeresen a Klubot, ahol minden második vasárnapon 2 órán keresztül folyik a magyar írást és olvasás, néphagyományok, földrajz, történelem és kézművesség oktatása.
2018-ban megjelent az igény a felnőtt oktatásra is, így a vegyes házasságokban élő, magyarul nem beszélő szülők is lehetőséget kapnak a magyar nyelv elsajátítására.
Jelenleg 30 és 40 fő közötti létszámban járnak gyerekek és felnőttek az iskolába, ahol minden második vasárnap két óra hosszában, magyar írást és olvasást, néphagyományokat, földrajzot, történelmet és kézművességet tanulnak a fiatalok.
2018-ban megjelent az igény a felnőtt oktatásra is, így a vegyes házasságokban élő, magyarul nem beszélő szülők is lehetőséget kapnak a magyar nyelv elsajátítására.
Tanáraink
CAJKÁS ZSUZSA
Zsuzsi Kristofer kisfiával közösen találkozott a magyar családokokkal 2008-ban amikor felmerült az öltlet egy magyar gyermekcentrikus közösseégi csoport létrehozására. Igy lett a csoport egyik vezetője 2009-ben. Ötletgazdája mind a Gyermek Klubnak, mind a megvalósuló tanítási és szabadidős programoknak. Végzettsége és szakmai tapasztalata segíti a csoport képviseleti, adminisztrációs és szervezési feladataiban.
Mikor csatlakozott a Gyermek Klubhoz: alapító tag
Amit a legjobban szeret a Gyermek Klubban: „A klub közösség építő erejét, az életre szóló élményeket, aminek mindannyian részei lehetünk. Szoros barátságokat építünk és bízom abban, hogy a generáció, amelyet most alapozunk meg fontosnak fogja tartani kultúránk ápolását, es tenni fog azert hogy gyökereink itt a messzi távolban se száradjank ki.”
POLITOVSZKY ILDIKÓ
Mikor csatlakozott a Gyermek Klubhoz: alapító tag
Ildikó többszörös édesanya és nagymama, emellett több éves középiskolai rajz és kézműves tanári tapasztalattal rendelkező szakember és kreatív alkotó, aki gyakran tart kreatív kézműves foglalkozásokat, ezenfelül ő a vezető oktatója a közepső csoportnak és a felnőtt magyar oktatást is vállal.
Amit a legjobban szeret a Gyermek Klubban: „Nagy büszkeséggel tölt el, hogy alapitó tagja lehettek ennek a csodalátos közösségnek, iskolának. Az évek során minden programban szívesen részt vettem, mint tanár és szervező, de a szívemhez legközelebb a kézműves foglalkozások tervezése és levezetése áll. ”
VADÁSZ-PIEDISCALZI ZSUZSANNA
Mikor csatlakozott a Gyermek Klubhoz: alapító tag
Zsuzsi ruhaipari technikumban tanulta ki a szabás- varrás –tervezés fortélyait, és készített néptánc ruhákat, mielőtt 1999 telén Floridába költözött. Blanka lánya 2003 tavaszán született. A Gyermek Klubban elsősorban szervezői, pénzügyi feladatokkal foglalkozik és a kis csoport vezető tanáraként dolgozik.
Amit a legjobban szeret a Gyermek Klubban: „Életre szóló barátságok alakultak ki, mind a szülők mind a gyerekek köreiben. Több éve a kiscsoport vezető tanára vagyok. Valamint iskolán kívüli közös programok, ünnepek szervezése, lebonyolítása a feladatom. ”
SALAMON ZSUZSANNA
Zsuzsa sajnos már nincs köztünk, de kedves, mosolygós emlékét örökre szívünkben őrizzük .
Mikor csatlakozott a Gyermek Klubhoz: alapító tag
Zsuzska vállalkozóként és édesanyaként is megtalálta az időt, hogy önkéntesként feladatokat vállaljon a Gyermek Klubban és Magyarországon szerzett oktatói tapasztalatait kamatoztassa.
Amit a legjobban szeret a Gyermek Klubban: „Csoportunk által életre szóló barátságokat kötöttünk. Távol a családunktól sikerült kialakítanunk egy olyan baráti társaságot, akikkel nem csak jól érezzük magunkat és ápoljuk a magyar hagyományokat, de bármikor számíthatunk egymásra!”
IERARDI ANDREA
Mikor csatlakozott a gyermek klubhoz: 2022
Andrea tanulmányaim befejeztével 1993-ben költöztött Floridába. Gyermekekkel kezdett el foglalkozni, először családoknál, majd óvónőként folytatta pályafutását Las Vegasban. Későbbiekben Bostonba költözött, ahol továbbra is gyerekekkel foglalkozott és Bostoni Magyar közösségnek is tagja volt. Majd 2022 őszén visszaköltozött Floridába.
Amit legjobban szeretek a Gyermek Klubban: “Továbbra is gyermekekkel foglalkozhatok ebben csodálatos közösségben, átadhatom nem csak szeretetemet és tudásomat, de a Magyarsággal kapcsolatos ünnepekkel és szokásokkal is megismertethetem az itt élő új generációt.”
DOMOKOS OLGA
Mikor csatlakozott a Gyermek Klubhoz: 2018
Olga az üzleti életben kezdte karrierjét, de gyerekmekei születése után az oktatásban találta meg hivatását. Waldorf tanárként a gyermek-központú tanítás és a játékos, kolletktív tanulás híve. A nagy csoport vezető tanaráként dolgozik az iskolánkban.
Amit legjobban szeret a Gyermek Klubban: “Szeretem látni, ahogy a sok magyar család vasárnap reggelente összejön. A gyerekek, felnőttek mosolyogva köszöntik egymást es örülnek, hogy magyarul beszélgethetnek ebben a körben. Közösen őrizzük a hagyományainkat, élvezzük a magyar ételeket. és ezt átadjuk a gyermekeinknek.”
DÉKÁNY MÁRTA
Mikor csatlakozott a gyermek klubhoz: 2019
Márti, odadó édesanya és nagymama. Kulturális antropológia szakot végzett , ahol megtanulta, hogy az egyedi eseteket kell figyelembe venni, és nem másokhoz viszonyítva értékelni. Magántanárként angolt tanított Magyarországon gyermekeknek.
Amit a legjobban szeret a Gyermek Klubban: “Az alkotó mentalitást, az összetartást, a szeretetteljes hangulatot a gyermekek, a szülők és az önkéntes tanárok részéről egyaránt. Egymást segítve, egymásra odafigyelve teremtjük meg az otthon hangulatát, ahol mindenki fantasztikusan érezheti magát, mint egy nagy család tagja.”